Vyhledat
  • Johana Vozdeková

A nechybí ti láska?

Aktualizace: 11. pro 2017

Měla byses usadit! Miminko by ti už moc slušelo! Je na čase najít si partnera - víš, toho opravdového! A nechceš už přestat s cestováním a raději zůstat tady? Jsi rozlítaná, furt bys někam jezdila! Nelíbí se ti tady? Nestačí ti to, co máš? Taky nevíš, co chceš, viď!

A nechybí ti láska?


Právě teď sedím u velkého psacího stolu, na kterém je notebook a pár rozečtených knížek. Mám zapnutou meditační muziku a dávám svým myšlenkách prostor, aby vtiskly svou podstatu mezi řádky. Jsem tady a teď, naprosto spojena s přítomným okamžikem svého bytí! A se mnou je tu také ten pocit! Jak ho pojmenovat? Přijde mi, jako by to byla láska. No ale počkat. Jsem tu sama, nejsem tedy usazená ani vdaná, ba co hůř - nemám ani přítele, nevystudovala jsem vysokou školu a neznám ve své práci slovo jistota. To přeci nemůže být láska, tu si nezasloužím!


Jenže ona to láska je! Je totiž všude kolem nás, v každém a ve všem, co děláme. Je naším bytím, naší přítomností a přijde pokaždé, když ji to dovolíme! Lásku si nemusíme zasloužit, ani k ní nic a nikoho nepotřebujeme. Pokud zažíváte něco podobného, zde je pár tipů, které pomohly mně a třeba otevřou oči i vám:


1. Cokoliv děláš, děláš ty

Nenechte se strhnout svým okolím, které vám říká, co byste měli nebo neměli dělat. To je jejich úhel pohledu, vy máte svůj! A nenechte si ho vzít! Jen vy víte, jak se při tom, co děláte cítíte. Pokud jste spokojeni, zažíváte radost, bezdůvodně se usmíváte nebo ztrácíte pojem o čase, pak mi věřte, že to je TO ono! A stejně tak i opačně, pokud se musíte nutit do něčeho, o čem si ostatní myslí, že je pro vás to nejlepší, ale vy cítíte zlost, frustraci, naštvání, pak nemá smysl, abyste u toho zůstávali!


  • Dlouhou dobu mi bylo vyčítáno, že u ničeho nevydržím, že jsem příliš přelétavá. Jenže já zjišťuji, že to je přesně ten životní styl, který miluji! Při kterém jsem nejšťastnější. S obrovskou vděčností navštěvuji nová místa, mluvím cizím jazykem, užívám si nocí v hos