Vyhledat
  • Johana Vozdeková

Afirmace

Aktualizace: 11. pro 2017

Stále častěji se v dnešní době setkáváme s „afirmacemi“. Co to ale vlastně znamená? Jak afirmace definovat? Jaký mají pro náš život význam?

Afirmace = každá myšlenka, na kterou pomyslíme, každé slovo, které vyslovíme. To vše jsou afirmace. Jsou součástí našeho života. Setkáváme se s nimi a používáme je, aniž bychom si to uvědomovali, denně!


Toto slovo pochází z latinského slova affimare a znamená potvrdit, stejný je také překlad anglického slova affirmation.


Je důležité si uvědomit, že máme vždy na výběr, jaké afirmace chceme ve svém životě používat. Je jen na nás zda se rozhodneme přijímat a tvořit si svůj život pomocí pozitivních myšlenek, anebo jestli k životu budeme přistupovat negativně. "Myšlenky vytvářejí realitu!"

Představte si polní cestičku, která vede k vašemu domu. Lidé po ní chodí už tak dlouho, že z ní vyšlapali cestu. Protože jich tu před vámi už prošlo tolik, rozhodli jste se zvolit si trasu stejnou. Když to fungovalo jim, bude i vám. Převzali jste tedy jejich postoj a zvyk. Nyní jste se ale rozhodli cestu domů změnit, vytvořit si svou. Brouzdáte se tedy každý den vysokou trávou. Přemýšlíte, jestli byste se neměli vrátit k té původní, předem vyšlapané, ale pokud tomu dáte čas a vydržíte, vyšlapete si cestičku novou, vlastní. Stejné je to s myšlenkami. Celý život si s sebou neseme názory a postoje, které jsme si vytvořili za celou naši dosavadní existenci. Navyklá přesvědčení jsou ale pouze vzorci našich myšlenkových pochodů a ty se dají vždy změnit.

<