Vyhledat
  • Johana Vozdeková

Jak si vybrat ten správný náramek z minerálních kamenů

Aktualizace: 17. led 2020

Krystaly, jejich síla, léčivé účinky, lesk a třpyt, zajímaly lidstvo od počátků civilizace. I přesto, že je nauka o krystalech velmi stará, dnešní zvýšený zájem o spiritualitu a duchovní růst s sebou přinesl také oživení zájmu o léčivé kameny, a díky tomu také spousty nových poznatků a informací. Občas je tedy těžké se v jejich přemíře vyznat a najít si takovou cestu, která je schůdná pro vás. Jak si tedy vybrat ten svůj kámen či náramek? Tady je několik typů, které vám mohou při výběru pomoci.


" Samotná práce s krystaly je úžasná záležitost, při které je potřeba uvolnit intuici spolu s představivostí a zároveň vnímat vlastní emocionální vhled. To znamená, že u krystalů neexistují žádná pravidla a díky tomu, že jsme každý jiný, tak i minerály působí na každého jinak. Práce s nimi je o experimentování, o pozornosti, o soustředění a o zkoušení jejich účinků na sobě samém."


Intuitivně

Možná máte občas pocit, že “tento kámen potřebujete”, ale po přečtení jeho významu zjišťujete, že se vám významově daleko více hodí ten druhý, ke kterému vás ale nic netáhne. Vždy je nejlepší dát na intuici. Ať už se jedná o samotný kámen nebo třeba náramek, vždy se snažte vnímat vaše pocity. Pokud vás k němu něco táhne, líbí se vám, pak je to pravděpodobně ten minerální kámen, který v dané situaci potřebujete. Zkuste se při výběru krystalů nejprve několikrát nadechnout a vydechnout, zklidnit svou mysl a nechat se intuitivně vést.Podle barvy

Říká se, že právě to, jak na nás krystaly působí, je odvozeno od jejich barvy, která hraje důležitou roli.

  • Červená = dráždí, podporuje k akci a zvyšuje energii, sexuální touhu, vášeň a sílu