Vyhledat
  • Johana Vozdeková

Jak využít plánovač naplno

Aktualizace: 17. led 2020

1. To Do list

Zapsat si vše do svého To Do bločku nebo políček u denního kalendáře, má hned několik výhod - vše máš přehledně zapsané, na očích a můžeš si rozložit čas tak, aby jsi každý úkol zvládla.


2. Udělej si 3 priority

Pokud nechceš být přehlcena dlouhým seznamem, co všechno máš na práci, nauč se dělat priority. Vyber si 3 nejdůležitější věci, které jsou potřeba ten den udělat a na nich začni pracovat jako první. Pokud ti zbyde čas, pusť se do ostatních věcí.


3. Najdi si čas sama pro sebe

Nezapomínej sama na sebe! Nic na světě nefunguje neustále, ani ty se o to nesnaž! Je v pořádku si vzít den volna, vyhradit si čas pro sebe, dělat věci, které tě baví, užít si péči od ostatních nebo si ji dopřát sama. Naplánuj si čas pro sebe. Součástí plánovače je i místo k poznání sebe sama.

4. Místo pro vděčnost

Ukonči den tím, že si zapíšeš 3 věci, za které jsi onen den nejvíce vděčná. Zařaď vděčnost do svého života a začnou se dít zázraky :)


5. Maluj, piš, plánuj

Linkované papíry ti mohou posloužit k denním poznámkám nebo třeba pro zapisování financí. Já používám plánovač i při kurzech či na seminářích a vše si do něj zaznamenávám. Nelinkované papíry, které jsou pevnější, mohou posloužit na malování nebo třeba jako fotoalbum.

6. Buď kreativní