Vyhledat
  • Johana Vozdeková

Nádherná Gruzie

Nebudu lhát a říkat, že Gruzie byla dlouhou dobu mou vysněnou destinací, protože nebyla. Když jsem hledala na skyscanner.cz letenky a jednou z nejlevnějších byla právě ta do Gruzie, musela jsem si na mapě hledat, kde to vlastně je. Po shlédnutí pár fotek ale bylo jasno.


O Gruzii se traduje příběh, že když Bůh rozdával na zemi půdu, gruzínci byli natolik "zaměstnáni" pitím vína, že přišli pozdě a už na ně nic nezbylo. Bůh se zlobil a zeptal se, proč ho takhle zneuctívají?! Na to odpověděli, že připíjeli na jeho zdraví a to chce nějaký čas. Bůh byl poctěn jejich odpovědí a dal jim místo, které si nechával sám pro sebe - dnešní Gruzii, kde se mísí nádherné hory, moře, jezera, řeky.


My jsme v této božské" zemi strávily pouhé 4 dny, což - úplně upřímně - nestačí! :) Ale byly jsme i za ně vděčné! Gruzie se nachází na rozhranní JV Evropy a JZ Asie. Na východě této země je Černé moře. Sever je lemován pohořím Velkého Kavkazu.


Tady je 10 důvodů, proč Gruzie stojí za navštívení


1. Nádherná příroda

Hory, lesy, spousta zeleně, luční kvítí, divoké řeky, zasněžené vrcholky Velkého Kavkazu. My jsme po příletu do Kutaisi zamíříly maršrutkou do městečka Mestie, která se nachází v oblasti, o které se říká, že je perlou této země - Svanetie. Kde jsme se vydaly k jezerům Kuruldi, ke kterým jsme ale (kvůli špatnému časovému rozložení a dešti) nedošly. Chvílemi jsem měla pocit, že jen si sednout a dívat se na tu dechberoucí přírodu je vlastně cíl celé cesty.