Vyhledat
  • Johana Vozdeková

Poznej sama sebe

Na začátku je to vždy jen sen! Sen tak neskutečný, že se na něj bojíme jen pomyslet! Jenže on se objevuje stále častěji. Kdykoliv máme volnou chvíli, je tu! Při dlouhém čekání v koloně, při obědě, když večer uleháme do postele, ale i při probuzení nebo během čtení knih..


Připomene se také pokaždé, když se nám

nedaří a přemýšlíme nad změnou. Po nějaké době už vlastně ani onen sen není tak nereálný.. Jednoho dne se přistihneme, jak bereme tužku a papír, a každé myšlence, která do této chvíle byla pouze představou uvnitř vaší hlavy, vkládáme reálnou podobu. Jakoby jsme v ten moment vytvářely obraz. Obraz, který nás ohromí natolik, že zavíráme oči a říkáme si co kdyby tohle opravdu byl můj život? Cosi uvnitř nás se raduje, možná je to intuice, která nám dodává odvahu.. Tedy jen do té chvíle, než se do všeho zapojí ten věčný kritik - naše levé polovina mozku! Ta, která si dala za úkol nás chránit a udržovat v bezpečí - tedy v tom, co nám je tak dobře známé.


Přichází první pochyby a rozhovor s naším (občas největším) soupeřem - tedy se sebou samou!

"Tohle nemůžeš?"

"Ale proč ne?"

"Co když to nebude fungovat? Máš svých starostí dost! Raději se více snaž v práci, třeba jednou přijde to povýšení!"

"Ale co když mě má práce už nijak nenaplňuje?"

"A co bys jako chtěla dělat? Uvědom si, že máš měsíční plat, kancelář, pevnou pracovní dobu, máš jistoty, chápeš to? Ty prostě nemáš na to začít nový život! Nemáš ani peníze, ani dostatečné vědomosti! Buď ráda za to, že máš takovou práci, jakou máš!"


Vyhrál!

Už zase...! Mačkáme papír, který házíme do koše s vědomím, že na to vážně nemáme! Vždyť kdo jsem, abych si mohla dovolit t