Vyhledat
  • Johana Vozdeková

Rok 2021

Krásný rituál, jak ukončit uplynulý rok a vkročit do nového je jeho reflexe. Shrnutí minulého roku - co nás naučil, čím nás obohatil, kam směrujeme, co nového chceme vytvořit a co naopak vzal, co jsme nechali v minulosti. Rok 2020 byl náročný ve všech ohledech, ale určitě si na něm každý našel i to krásné, jako například nádherný čas strávený s rodinou.

Už předchozí roky jsem psala články o plánování dalšího roku, ke kterým jsou přiložené také pracovní listy, které si můžete zdarma stáhnout a vyplnit :)


Letošní rok byl jiný, náročnější. Byl velkou zkouškou! Možná i plný strachu, dezinformací, beznaděje, ale zároveň i velké naděje a víry. Kdoví, třeba to byl zlomový rok pro nás všechny a až s odstupem času pochopíme, kolik nás toho naučil..


Spoustě z nás zakázali pracovat, jiným pracovní nasazení omezili nebo přesunuli domů a ti zbylí byli pod větším nátlakem, než kdy dříve!


Přes to všechno nám ale přinesl něco tak důležitého - dal nám možnost vrátit se zpátky dovnitř - do rodinného kruhu, ale také do našeho nitra! Všichni jsme se - chtě nechtě - museli zamyslet nad svým životem!


"Je to, co dělám správné? Chci v tom pokračovat? Dává mi to smysl?


Proto mi dnes dovolte tento článek pojmout trochu jinak, než na co jste zvyklí :) Přijde mi důležité zmínit v této době pár "věcí", které vám pomohou se lépe nacítit sami na sebe..


1.) MIND MAPPING

Neboli myšlenková mapa je - za mne - tím nejlepším pomocníkem při hledání toho, co by vás opravdu bavilo, tedy svého poslání! Poslední dva měsíce jsem cítila velkou potřebu se někam posunout, možná znáte ten pocit, kdy jako by všechno ve vás toužilo po změně, ale vy si nebyli jisti, jak to celé uchopit?! Právě myšlenková mapa mi v tom tak moc pomohla!

Na obrázku vlevo je příklad, jak takovou myšlenkovou mapu vytvořit.


Do středu napište cokoliv, co je pro vás důležité - může to být zdraví, úspěch, hojnost, ale třeba i téma, o kterém víte, že je tím vaším, ale nevíte, jak dál ho uchopit - já například použila "ženství". A od středového tématu si uděláte šipky a postupně to téma rozvádíte do přehledného schématu (těch podtémat a podpodtémat a podpodpodtémat můžete vytvořit kolik chcete :)) Až vznikde ucelená mapa, díky které je vše přehlednější a jasnější.


Velmi důležité pro splněné přání je také nacítění se na něj.. Centrum přání se nachází ve třetí čakře - solar plexu a proto pomáhá uvědomění si jak se budu cítit / jak mi bude až "budu zdravý, bohatý, úspěšný, hubený, budu cestovat, ..." Díky myšlenkové mapě se můžete do své nové, vysněné role vcítit a lépe si tak předstivit, jaké to bude, až se stane vaší realitou.


Proč to funguje? Při klasickém učení a čtení zapojujeme spíše levou hemisféru. Díky této technice, která je sice využíváná po staletí, ale oficiálně ji zfromuloval a nazval "mind mapping" anglický autor Tony Buzan - za použití obrázků a různých barev - aktivujeme také pravou. Se zapojením obou hemisfér se zvyšuje kreativita, což způsobuje nové myšlenky a nápady. Navíc nám MM dává možnost vidět věci v širších souvislostech a hlavně uceleně.2.) MOC SLOVA

Slovo. Může být sladké jako ta nejlepší čokoláda, ale také umí bodnout jako hodně nabroušený nůž! Použiju v tomto kontextu přirovnání z knihy Tajemství - k elektřině - pokud s ní umíme pracovat, můžeme si díky ní uvařit oběd, rozstvítit světlo v pokoji, ale také nám kvůli ní může shořet barák! Pokud se naučíme řídit svá slova tak, abychom měli moc nad nimi a ne ony nad námi, náš život se změní. Musí se změnit, protože slova/myšlenky mají frekvenci! Co vysíláme, to se nám vrací.. Tedy jaká slova vypouštíme nebo jakým myšlenkám podléháme, takovou realitu si tvoříme!


Je proto velmi důležité vnímat slova, která vypouštíme z úst ven, stejně tak jako slova, která ješte nebyla vyřčena = vnitřní dialog = myšlenky! Tedy sladit svůj vnitřní a vnější svět. A k tomu je potřeba obrovská dávka sebepoznání, s čímž souvisí další bod:3.) POMOC ODBORNÍKA

Není nic špatného na tom, vyhledat v jakékoliv (nejen) nelehké situaci odborníka! Já jednou měsíčně docházím k úžasné psycholožce a řešíme témata jako finance, vztahy, síla myšlenky, vrozené vzorce atd. Beru to jako báječné povídání s ženou, která je nestranná a díky jejímu odbornému názoru a pohledu na věc, velmi často docházím k velkým "AHA" momentům. Příklad z naší poslední schůzky: "Aha, takže já si myslím, že peníze jsou špinavé" :)


Je spousta úžasných metod a terapií, které vám mohou zkvalitnit život. Ano, třeba byste k tomu sami také došli, ale o několik let déle a to je přeci škoda :) Pokud ale i tak nechcete podstupovat žádné terapie či kurzy, je k dispozici spousta učitelů, které tvoří online (články, meditace, podcasty), které vám mohou otevřít obzory a pomoci!


Z online světa za sebe mohu doporučit práci Terezky Kramerové, jejíž slova jsou léčivá! Dokáže vše tak krásně lidsky popsat a v jejím pohledu na svět je tolik moudrosti!

Také moc doporučuji si otevřít tabu témata ženství a yoni, jež se krásně daří bourat Mickey z webu tantraela.4.) ČTĚTE, VZDĚLÁVEJTE SE

Knihkupectví navštěvuji poměrně často a stále mě nepřestává fascinovat to množství knih, které je na našem trhu k dispozici! A téměř 97% z nich je přeloženo do našeho krásného jazyka! Není to úžasné? :) Máme možnost se pomocí četby vzdělávat v jakémkoliv odvětví, které nás jen napadne! Čerpat od tolika vzdělaných lidí! A i tak je každá kniha originální a jedinečná.


Mám několik knih, ke kterým se ráda vracím a které pro mne byly (a stále jsou) moc důležité. Tou nejkrásnější je Alchymista! Tou, která mě naučila síle slova a afirmacím je kniha Miluj svůj život. V těhotenství jsem byla zamilovaná do knihy Tvoje dítě jako šance pro tebe a teď po večerech hltám každé slovo z knihy Vše o vašem dítěti, která je takovou biblí pro každého rodiče! A jaká kniha je tou vaší? :)
Přeji Vám nádherný rok 2021, ať vaše vás negativní mysl nedostane ani při pozitivním testu :) Mějte se rádi <3


76 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše