Vyhledat
  • Johana Vozdeková

Stěhování do Malajsie

Občas není jednoduché nepodlehnout názorům okolí a stát si za tím, co chceme. Snažíme se poslouchat svůj vnitřní hlas, který nás nějakým zázračným způsobem nabádá k tomu, abychom to udělali, ale ... Co když oni vědí o čem mluví? Co když jejich názory a pochyby jsou na místě, protože to znají z vlastní zkušenosti? Co teď? Co je správně? Mám poslechnout své pocity i přesto, že vůbec nevím, do čeho jdu? Nebo mám důvěřovat ostatním, protože to se mnou myslí dobře a chtějí, abych byla v bezpečí?!


Znáte tyto myšlenky? Také jich přichází nejvíce ve chvílích, kdy stojíte před nějakým rozhodnutím, před něčím novým? V těch momentech, kdy si přejete, abyste přesně věděli, co máte dělat?


Všechno to začalo jedním malým velkým rozhodnutím


"Mami, chtěla bych mít ve studiu více lektorů! A taky vytvořím plánovače! Takové motivační, které budou lidi inspirovat! Víš no.. A bude to teď.. Během půl roku.. Musím na sobě opravdu máknout.. No a pak bych se chtěla přestěhovat zpátky do Kuala Lumpur."
"Johy, hlavně buď šťastná! Já ti věřím!"

Dva lidé, jejichž podpora je pro mne tou nejdůležitější! Je skvělé mít ve svých rodičích parťáky, kteří nehatí vaše sny, ale podpoří vás - ať už si myslí cokoliv! Kteří stojí po vašem boku stejně tak, jako tam stáli, když mi dodávali sebejistotu při prvních krůčcích.


Možná mamka v té době netušila, že si za půl roku budu opravdu balit kufry a stěhovat se do mé milované Malajsie. Asi ani nevěděla, že přesně za 6 měsíců budu mít ve svém jógovém studiu ten počet lektorů, o kterém jsem ji říkala, nebo že dostane osobní plánovač jako dárek při mém odletu!


Čím víc