Vyhledat
  • Johana Vozdeková

Tohle si přečti!

Měla jsem v plánu začít slovy o začátku roku, ale popravdě je úplně jedno, jestli je leden, září, rok začíná nebo končí. Jednoduše vemte jedno "TEĎ" a rozhodněte se, že nyní začínáte žít tak, jak nejlépe si dokážete představit :-) Můžete apelovat, že ne vždy si můžeme vybrat zážitky - ano, to máte pravdu, ale vždy, naprosto za každé situace si volíme vlastní postoj! Jak tedy žít život podle svých představ?


1. Co změním a proč

Abyste mohli cokoliv změnit, musíte nejříve vědět, proč to vlastně měnit chcete.


Vypište si oblasti vašeho života - zdraví, vztahy, finance, práce, ... A ke každému si napište, co nefunguje, co byste chtěli zlepšit, změnit nebo třeba úplně vyřadit. V podstatě rekapitulujete předchozí půl rok/ rok/ nebo třeba i pět let.


: Zdraví: Jsem stále nemocná, vypadávají mi vlasy, mám celoročně rýmu, necítím se ve svém těle dobře, jsem stále unavená


2. Změň svá přesvědčení

Pokud víte, co ve vašem životě nefunguje, je na čase to změnit! Vedle situací, věcí, vlastností, které jste si napsali, udělejte čáru a zamyslete se nad tím, čím to chcete nahradit. Vybírejte pečlivě a přemýšlejte nad použitými slovy. Nahrazení negativních (tedy nevyhovujících) přesvědčení na pozitivní můžete znát pod názvem "afirmace". Ty vždy formulujte v přítomném okamžiku, jako by už byly součástí vašeho života. Tedy jsem, mám, děkuji, jsem ráda, mám radost a další.


Ne - Chci být zdravá